Najczęściej zadawane pytania

– Czy przyjmujecie zamówienia od osób mieszkających za granicą?

Nie
– Ile wyniosą koszty przesyłki, jeśli kupię kilka produktów?
Koszt dostawy dla kuriera i wadze max. 30 kg jest stały. Dla pozostałych form wysyłki koszt zmienia się dopiero po przekroczeniu 5 szt. w zamówieniu.
Przykładowo standardowy cennik dostawy w naszym sklepie: CENNIK DOSTAWY
– Nie znam zapachu który chcę zakupić. W jaki sposób mogę go poznać?
Można zamówić na naszej stronie próbki danego produktu lub przetestować zapach w stacjonarnej perfumerii.
– Skąd mam pewność, że perfumy są oryginalne?
Nasz sklep otrzymał stosowne certyfikaty i wyróżnienia od serwisów opiniotwórczych, więc w naszej ofercie od 2009 roku nie ma towarów innych niż oryginalne.
– Czy mogę zwrócić zakupiony towar?
Zgodnie z prawem do 14 dni.
– Czy możecie zapakować perfum jako prezent i wysłać go bez rachunku?
Niestety nie pakujemy paczek w ozdobne opakowania, ale możemy wysłać bez paragonu pod warunkiem, że będzie zaznaczona odpowiednia informacja w uwagach zamówienia. Paragon natomiast zostanie wydrukowany i kopia będzie dostępna w systemie, z późniejszą możliwością wysłania chociażby drogą e-mailową.

– Jakie są różnice między perfumami, wodą perfumowaną, wodą toaletową, a wodą kolońską?
Perfumy. Najmocniejszą formą są perfumy, czyli parfum. Zawierają one pomiędzy 20-43 % olejków eterycznych.
Są to produkty niezwykle ekskluzywne i bardzo drogie. Pojawiają się, jako wersje kolekcjonerskie w malutkich pojemnościach i nie są dostępne dla przeciętnego klienta.
Woda perfumowana to kompozycja, w której stężenie olejków wynosi od 10 – 20 %. Jest to jedno z najpopularniejszych stężeń wykorzystywane w perfumach damskich. Nosi oznaczenie EDP, czyli eau de parfum. Charakteryzuje się dość długą trwałością i silnym zapachem.
Woda toaletowa. Kolejną według stężenia jest woda toaletowa, czyli EDT (eau de toilette). Mamy tutaj do czynienia ze stężeniem olejków na poziomie, od 5 – 10 % więc ten rodzaj perfum będzie miał delikatniejszy zapach i jego trwałość będzie krótsza.
Większość męskich kompozycji występuje właśnie w koncentracji wody toaletowej.
Woda kolońska. Najdelikatniejszą mieszanką zapachową jest wersja wody kolońskiej (eau de Cologne, skrót EDC), która zawiera pomiędzy 3-5 % olejków eterycznych. Lubują się w niej zazwyczaj mężczyźni, ponieważ świetnie nadaje się do odświeżenia skóry po kąpieli.